2025. január 16-tól megszűnik az egyfaktoros ügyfélkapus azonosítással történő bejelentkezési mód a bírósági alkalmazásoknál

Tájékoztatjuk az ügyfeleket, hogy 2025. január 16. napjától az egyfaktoros ügyfélkapus azonosítással történő bejelentkezési mód csak az ugyfelkapu.gov.hu felületén lesz elérhető, kizárólag az Ügyfélkapu+ szolgáltatás igénylése céljából. Ennek következtében a bírósági alkalmazások használata során a KAÜ-s (Központi Azonosítási Ügynök) bejelentkezési felületről lekerül az Ügyfélkapu gomb. A KAÜ-s azonosítást használó bírósági oldalakra ettől az időponttól kezdődően csak a kétfaktoros Ügyfélkapu+-szal vagy  Digitális Állampolgár mobilalkalmazással lehet majd bejelentkezni. 

Az Ügyfélkapu+ egy emelt szintű kétfaktoros azonosítási szolgáltatás. A kétlépcsős azonosítás célja, hogy emelje az elektronikus azonosítás biztonsági szintjét és támogassa a biztonságtudatos felhasználók, illetve szolgáltatók igényeit. Amennyiben Ügyfélkapu+-ra kíván váltani, úgy a https://ugyfelkapu.gov.hu/binary/33729468 oldalon találhat részletes tájékoztatást az Ügyfélkapu+ igényléséről is.

A Digitális Állampolgár mobilalkalmazás a Digitális Állampolgárság Program  (DÁP) kulcsa. A programba történő regisztrálásról, az applikáció használatáról és az egyes funkcióiról A mobilalkalmazásról - Digitális Állampolgárság Program linkre kattintva tudhat meg többet. 

 

Forrás: https://birosag.hu/hirek/kategoria/ugyfeleknek/2025-januar-16-tol-megszunik-az-egyfaktoros-ugyfelkapus-azonositassal-torteno-bejelentkezesi-mod