A tizennyolcadik életévét be nem töltött személy sérelmére elkövetett személyi szabadság megsértésének bűntette és más bűncselekmények
ügyében, aki börtönből való szabadulását követően az őt befogadó édesanyját és kiskorú lánytestvérét lakásukban órákig bezárva tartotta.
A vádirat szerint a vádlott 2023 januárjában édesanyja miskolci lakásába költözött. Néhány nap elteltével a hajnali órákban a férfi bement az édesanyja, a sértett hálószobájába, őt és vele együtt alvó kiskorú lánytestvérét felébresztette, veszekedni kezdett velük és követelte a sértettől, hogy hívja fel telefonon a másik testvérét. Ezt követően mindkettejük telefonját elvette.
A lány – félve a vádlott dühkitörésétől – megpróbált elmenekülni, kiszaladt a bejárati ajtóhoz, de zárva volt, dörömbölve segítségért kiabált. A vádlott visszavitte a szobába, ahol észrevette, hogy az anyja már elővette az ajtókulcsot, szintén menekülési szándékkal, így azt elvette tőle, zsebre tette, majd rátámadt és ököllel testszerte ütlegelte. Akkor hagyott fel a bántalmazással, amikor lánytestvére kérlelte, hogy ne bántsa tovább az édesanyjukat.
A sértettek a vádlott agresszív magatartása miatt nem mertek vele ellenkezni, nem tudták megakadályozni, hogy a kiskorú sértett lakáskulcsát is elvegye. A terhelt több órán keresztül bezárva tartotta hozzátartozóit. Időközben a férfi gyógyszereket vett be és alkoholt is fogyasztott, melyek hatására lenyugodott, az édesanya ezt kihasználva visszakérte tőle a kulcsokat, így tudtak lányával kijutni az ingatlanból.
A nő a vádlott általi bántalmazás következtében 8 napon belül gyógyuló sérüléseket szenvedett.
A büntetőeljárási törvény alapján – amennyiben annak törvényi feltételei fennállnak – a bíróság előkészítő ülésen ítélettel dönthet a vádlott büntetőjogi felelősségéről. Ennek hiányában az eljárás tovább folytatódik, a bíróság az ügyben tárgyalást tűz és megkezdi a bizonyítási eljárást.