Közfeladatot ellátó személy elleni erőszak bűntette és más bűncselekmények

Figyelem! A tárgyalás elmarad!
Ügy tárgya
közfeladatot ellátó személy elleni erőszak bűntette és más bűncselekmények
Tárgyalás időpontja
Ügyszám
3.B.2310/2024.
Tárgyalás helyszíne
3525 Miskolc, Dózsa György u. 4.
Tárgyaló
Fsz/31.
Ügyszak
Büntető
Közérdeklődésre számot tarthat
Igen
Eljáró bíróság
Miskolci Járásbíróság

Tárgyalást tart a Miskolci Járásbíróság annak a férfinek az ügyében, aki megrúgta a végállomáson parkoló autóbuszt és annak vezetőjét.

A vádirat szerint a vádlott 2023 decemberében a délutáni órákban Miskolcon, az Újgyőri főtéren lévő autóbusz végállomás területén erősen ittas állapotban megrúgta, majd többször kézzel erősen megütötte az üresen álló, félreállva parkoló, indulásra várakozó autóbuszt. A férfi ezen kihívóan közösségellenes, erőszakos magatartása alkalmas volt arra, hogy másokban megbotránkozást, riadalmat keltsen.

Ezt követően a terhelt az autóbuszban ülő buszvezetőt szidalmazni és fenyegetni kezdte, amit a közelben tartózkodó rendőrök észleltek, így odamentek, és felszólították őt cselekménye abbahagyására. Ekkor a busz vezetője leszállt az autóbuszról, a vádlott pedig a rendőrök jelenlétében a sofőrre támadt, őt egy alkalommal, a combján megrúgta, melynek következtében annak zúzódásos, 8 napon belül gyógyuló sérülését szenvedte el.

Az eljárás befejezése nem várható.

Egyéb információ

dr. Majoros Tünde
sajtószóvivő
46/815-372 • 30/656-9050
mctsz.sajto@birosag.hu