Budapest Környéki Törvényszék – Az egyik vádlottat 17 év fegyházbüntetésre ítélték, a másik vádlottat felmentették a 91 éves nagykőrösi nő meggyilkolása ügyében
Beküldés dátuma
2017.09.29. - 12:40
Szervezeti egység
Budapest Környéki Törvényszék
A Budapest Környéki Törvényszék 2017. szeptember 29-én nyilvános és folytatólagos tárgyalássorozatot követően hirdetett ítéletet K. B. I. rendű és T. R. Zs. II. rendű vádlottak ügyében, akiket nyereségvágyból, különös kegyetlenséggel, a bűncselekmény elhárítására idős koránál fogva korlátozottan képes személy sérelmére elkövetett emberölés bűntettével vádoltak meg.
A törvényszék az I. rendű vádlottat bűnösnek mondta ki emberölés bűntettében, mint bűnsegéd, valamint személyi szabadság megsértésének bűntettében, mint társtettes, illetve magánlaksértés bűntettében, mint társtettes, ezért őt halmazati büntetésül 17 év fegyházban letöltendő szabadságvesztésre és 10 év közügyektől eltiltásra ítélte. A törvényszék a II. rendű vádlottat az emberölés bűntettének (mint társtettes), személyi szabadság megsértése bűntettének (mint társtettes) és magánlaksértés bűntettének (mint társtettes) vádpontjai alól felmentette.
Az ítéleti tényállás szerint: az I. és II. r. vádlottak hosszabb ideje ismerték egymást, az I. r. vádlott élettársa, a II. r. vádlott testvére volt. A vádlottak a szabadidejükben sokat voltak együtt, gyakran előfordult, hogy a II. r. vádlott és családja az I. r. vádlott ceglédi otthonában aludt. Az I. r. vádlott ételkihordóként dolgozott, heti 10 ezer forintos fizetésért, míg a II. r. vádlott alkalmi munkából élt, amelyből átlagosan havi 70 ezer forint jövedelme származott. A II. r. vádlott 2013-ban lopás céljából feltérképezte a későbbi 91 éves sértett nagykőrösi házát. Meggyőződött arról, hogy a házban jelentősebb mozgás nincs, a környék sem különösebben forgalmas. A vádlottak 2013. szeptember 10-én késő este átmásztak a kerítésen, leemelték a bejárati ajtót a zsanérról és félretették. Pénz és ékszerek után kezdtek kutatni a házban. Az I. r. vádlott az előszoba dohányzó asztaláról mindössze 10.000.- forintot vett magához. Időközben a sértett, aki az előszobából balra nyíló hálóban aludt, a zajra felébredt, azonban nem tudott segítséget hívni, ezért csendben figyelt. A vádlottak betörték a hálószoba ajtaját is, ahol a 91 éves idős nőt kérdőre vonták, hogy hol tartja a pénzét? A fejét 5-6 alkalommal nagy erővel megütötték, majd az ágy melletti állólámpáról levágták a kábelt, megkötözték vele a vérző sértett kezeit-lábait és az ágyon hagyták, majd távoztak. A lopott pénzt elosztották maguk között és hazamentek Ceglédre. A sértett másnap még eszméleténél volt és ki tudta magát szabadítani, de segítséget nem mert hívni, mert attól félt, hogy a vádlottak még a közelben vannak. Harmadnap reggel a – hozzá látogatóba érkező – lánya találta meg az idős embert. A család értesítette a rendőrséget is, de a gondos kórházi ellátás ellenére sem tudták megmenteni az életét, 2013. szeptember 16-án elhunyt.
Az ügyészség mindkét vádlott esetében súlyosítást kért. Az I. r. vádlott és védője enyhítésért fellebbezett, a II. r. vádlott és védője elfogadta a döntést. Az ítélet nem jogerős.
Az I. r. vádlott legkorábban a szabadságvesztés kétharmad részének letöltését követően kerülhet feltételesen szabadlábra.
Budapest, 2017. szeptember 29.
Budapest Környéki Törvényszék Sajtóosztály