Budapest Környéki Törvényszék - vádirat ismertetése

Szervezeti egység
Budapest Környéki Törvényszék
A vádirat ismertetésével kezdte ma a tárgyalást a Budapest Környéki Törvényszék annak a férfinak az ügyében, akit különös kegyetlenséggel, több emberen elkövetett emberölés bűntettével és más bűncselekmények elkövetésével vádolt meg a Pest Megyei Főügyészség.
 
A Pest Megyei Főügyészség vádirata szerint a vádlott (P. T. F.) a vádbeli időszakban biztonsági őrként dolgozott, a bűncselekményt megelőző kb. fél évet leszámítva az édesanyjánál lakott.
 
Az 1972-es születésű sértett (J. O. V.) és 1935-ös születésű édesanyja (J. L. G.-né) egy fóti családi házban éltek, jó anyagi körülmények között. A sértett főiskolát végzett, egy budapesti cégnél dolgozott vezető beosztásban.
 
A vádlott 2009. őszén egy társkeresőn keresztül ismerkedett meg a sértettel, 2009. karácsonyától pedig kisebb megszakításokkal a sértett házában lakott; a ház emeleti részét ők használták, az alsó szintet pedig a nő édesanyja, aki cukorbeteg volt, betegsége és idős kora miatt szinte állandó felügyeletre szorult.
 
A vádlott és a két nő kapcsolata folyamatosan konfliktusokkal terhelt volt, az idős nő hozományvadásznak tartotta a vádlottat, de kettejük között is konfliktusokat okozott az, hogy a nő jó jövedelemmel rendelkezett. Az is problémát jelentett a vádlottnak, hogy az élettársa jó kapcsolatban volt az ő édesanyjával.
 
A párnak 2011. januárjában kislánya született. A gyermek születését követően a sértettek és a vádlott kapcsolata még inkább elmérgesedett; élettársa nehezményezte, hogy a vádlott nem veszi ki megfelelően a részét a gyermek ellátásával kapcsolatos feladatokból.
 
A gyermek születését követően a vádlott édesanyja többször segített a sértettnek, emiatt azonban a vádlott neheztelt rá. Gyakran szóba került, hogy a vádlottnak el kell költöznie a sértettek házából, a vádlott emiatt többször bántalmazással fenyegette az élettársát, aki 2011. február 21-én arra az elhatározásra jutott, hogy nem fogja megengedni, hogy a vádlott továbbra is nála lakjon, ezért felhívta a férfi édesanyját, hogy menjen Fótra a vádlott holmijáért. A férfi szülei a nő kérésének eleget téve el is vitték a vádlott dolgait az édesapja szigetszentmiklósi otthonába. 
 
2011. február 22-én a sértett a Dunakeszi Városi Bírósághoz fordult; beadványában azt kérte, hogy a gyermeket kizárólag nála helyezzék el, kérte, hogy a bíróság szabályozza a vádlott és a gyermek kapcsolattartását és a tartásdíjról is rendelkezzen.
 
Ezt követően a vádlott pár napot az édesapjánál töltött, majd 2011. márciusában a sértett megengedte neki, hogy visszaköltözzön hozzá, de már csak a ruháit engedte visszavinni a férfinak, és azt is tudomására hozta, hogy a bírósághoz intézett beadványát sem fogja visszavonni.
A nő remélte, hogy a kettejük kapcsolata rendeződni fog.
 
2011. március 22-én este a vádlott dolgozni ment; aznap este a sértett felhívta egy ismerősét, akinek elpanaszolta, hogy elviselhetetlen a vádlottal való kapcsolata és a férfinak most már végleg el kell tőle költöznie. Az ismerősének azt is elmondta, hogy fél a vádlottól, kiszámíthatatlannak tartja, ezért megkérte az ismerősét, hogy ha bármi történne vele, gondoskodjon a gyermekéről.
 
Másnap reggel, 2011. március 23-án a vádlott a munkahelyéről a sértettek fóti házába ment, ahol az élettársa közölte vele, hogy el kell költöznie; a férfi ruhái ekkor már részben ki voltak pakolva a szekrényből. 
 
A férfi megérkezését követően rövidesen veszekedés alakult ki kettejük között, a ház emeleti részén kialakított konyha-étkező helyiségben. A vádlott magához vette a tulajdonát képező franciakulcsot és azzal legalább 35 alkalommal megütötte a nőt; az ütések jelentős része a sértett fejét érte. Ezen túlmenően a férfi a nő nyakát is megragadta, illetve egy éles eszközzel a nyakán és a karján is megvágta. A nő összeesett és a koponyasérülések elszenvedését követően néhány percen belül életét vesztette.
 
A veszekedés és a sértett bántalmazásával járó hanghatások miatt a sértett édesanyja megjelent a konyhai-étkező rész bejáratában, ahol a vádlott a franciakulccsal legalább 12 alkalommal megütötte őt; az ütések ebben az esetben is főleg a fejet érték, az idős nő a sérülések elszenvedését követően egy-két percen belül meghalt.
 
A vádlott a sértettek megölését követően levetette vérrel szennyezett ruházatát, átöltözött, a csecsemőt megetette, majd magához vette a nő pénztárcájában lévő 50,000 Ft-ot és a nő kocsijával a munkahelyére ment, ahol az egyik kollégájának üzenetet hagyott, melyben arra kérte, hogy gondoskodjon a magára hagyott csecsemőről. 
 
A 34 éves férfi ezután ismeretlen helyen tartózkodott, majd 2011. március 25-én délelőtt az édesapja lakására ment, akinek a tanácsára ügyvédjével a rendőrségen feladta magát.
 
Budapest, 2014. június 26.
 
A Budapest Környéki Törvényszék Sajtóosztálya