Egri Törvényszék - rablás

Szervezeti egység
Egri Törvényszék
Az Egri Törvényszék 2016. március 10-én 6 év börtönbüntetésre és 6 év közügyektől eltiltásra ítélte R. L. vádlottat felfegyverkezve elkövetett rablás bűntette, életveszélyt okozó testi sértés bűntette és lopás vétsége miatt. A bíróság megállapította, hogy a vádlott a szabadságvesztés büntetésből legkorábban annak kétharmad részének kitöltését követő napon bocsátható feltételes szabadságra, és a kiszabott szabadságvesztés tartamába beszámítani rendelte a vádlott által előzetes fogvatartásban töltött időt. A vádlottal szemben hétezer forint erejéig vagyonelkobzást rendelt el, kötelezte több mint nyolcszázezer forint bűnügyi költség megfizetésére, míg a fennmaradó több mint ötmillió forint költséget a Magyar Állam viseli, valamint rendelkezett a lefoglalt bűnjelekről is.
 
A bíróság által megállapított tényállás szerint a vádlott 2014. március hó 18. napján 12 óra körüli időben megjelent a 64 éves sértett tófalui házának udvarán azért, hogy pénzhez jusson. A vádlott az arcát eltakarva „add ide a pénzt” felszólítással bement a sértett házába. A sértett közölte a vádlottal, hogy nincs pénze, a vádlott erre egy alkalommal ököllel, illetve három ízben egy nyitott állapotban lévő kemping-asztallal fejen ütötte a sértettet, miközben továbbra is pénzt követelt tőle. A sértett az ütések hatására elvesztette az eszméletét. Ekkor a vádlott a sértett farzsebéből kivette a sértett tárcáját, és a benne lévő 45.000,- forint készpénzt eltulajdonította, majd távozott az ingatlanból. A sértett a bántalmazás következtében életveszélyes sérülést szenvedett és közvetetten életveszélyes állapotba került.
 
A vádlott 2014. december 17-én a kerítésen keresztül bemászott egy másik tófalui ingatlan fészerszerű épületébe, és onnan különböző kerti szerszámokat vitt el, melyeket később hétezer forintért ismeretlen személynek értékesített.
 
Az ítélet kihirdetését követően az ügyész, a vádlott és védője jogorvoslati nyilatkozatuk megtételére három nap gondolkodási időt tartottak fenn, így az ítélet nem jogerős.
 
A törvényszék az ezt követően meghozott végzésével a vádlott előzetes letartóztatását a másodfokú eljárás befejezéséig, de legfeljebb a nem jogerős ítélettel kiszabott szabadságvesztés tartamáig fenntartotta. A végzést az ügyész, a vádlott és védője tudomásul vették, így az jogerős.
 
Eger, 2016. március 11. 
 
Az Egri Törvényszék Sajtóosztálya