Egri Törvényszék - szexuális visszaélés bűntette
Beküldés dátuma
2014.10.29. - 16:07
Szervezeti egység
Egri Törvényszék
A Gyöngyösi Rendőrkapitányság több rendbeli szexuális visszaélés bűntette miatt folytat nyomozást P.S. gyanúsított ellen. A Gyöngyösi Járási Ügyészség indítványozta a gyanúsított előzetes letartóztatásának elrendelését, a sértettek befolyásolásának, az eljárás meghiúsításának, illetve a bűnismétlés veszélyére figyelemmel.
Az Egri Járásbíróság nyomozási bírája a 2014. október 23-án megtartott ülésen P.S. gyanúsított bűnügyi őrizetét megszüntette és elrendelte szabadlábra helyezését, mivel nem látta indokoltnak a gyanúsítottal szemben kényszerintézkedés elrendelését. A bíróság álláspontja szerint a gyanúsítottal szemben nem áll fenn a tanúk, sértettek befolyásolásának veszélye figyelemmel arra, hogy P.S. az eljárás során nem tanúsított olyan magatartást, amelyből erre lehetne következtetni, továbbá a sértettek, illetve a tanúk sem hivatkoztak arra, hogy tartanának a gyanúsítottól, kifejezetten jó kapcsolatról számoltak be.
A gyanúsított büntetlen előéletű, rendezett családi körülmények között él, nem merült fel adat arra nézve, hogy szabadlábon hagyása esetén újabb bűncselekményt követne el, így vele szemben a bűnismétlés veszélye sem állapítható meg.
A nyomozási bíró határozatát a gyanúsított és védője tudomásul vette, azonban az ellen az ügyész az előzetes letartóztatás elrendelése végett fellebbezést jelentett be.
Eger, 2014. október 29.
Az Egri Törvényszék Sajtóosztálya