Miskolci Törvényszék – Benzinmotoros fűkaszát használva verekedett 

Szervezeti egység
Miskolci Törvényszék

Ítéletet hozott a Tiszaújvárosi Járásbíróság annak a férfinak az ügyében, aki fenyegetőzött és ventillátort illetve benzinmotoros fűkaszát használva verekedett azért, hogy volt élettársával beszélhessen.

A bíróság által megállapított tényállás szerint a vádlott 2024 októberében az esti órákban erősen ittas állapotban egy abaúji településen lévő ingatlan előtt kiabált, majd az udvarra engedély nélkül bement azért, hogy a benn tartózkodó volt élettársával beszéljen.

A hangoskodásra a házban lévők kimentek és mivel a nő nem akart a vádlottal beszélni, így dulakodás alakult ki a sértettek és közte, melynek során a terhelt az egyik sértett jobb füléből kitépte a fülbevalót, míg a másikat egy alkalommal megrúgta és ököllel megütötte. 

Ezután a vádlott átrohant a szomszéd udvarra, ahol felkapott egy ventillátort és egy benzinmotoros fűkaszát, hogy azok segítségével vegyen elégtételt az őt feltartóztató férfi sértetten. Visszatérve a ventillátort a férfi testének dobta, a benzinmotoros fűkaszát pedig beindítva a levegőben hadonászott, majd miután az leállt, a sértett fejének hajította.

A vádlott cselekményének következtében a sértettek nyolc napon belül gyógyuló sérüléseket szenvedtek. 

A terhelt néhány nappal később az éjjeli órákban ismét megjelent a fenti ingatlannál, ahol új pszichoaktív anyagtól befolyásolt állapotban kiabálva volt élettársát és rá tekintettel családtagjait megöléssel fenyegette, miközben az ingatlan nagykapuját rugdosta.

A bíróság a vádlottat erőszakkal, felfegyverkezve elkövetett magánlaksértés bűntettében, személy elleni erőszakos cselekménnyel fenyegetve volt élettárs sérelmére elkövetett zaklatás bűntettében, három rendbeli könnyű testi sértés vétségében és garázdaság vétségében találta bűnösnek, ezért őt halmazati büntetésül 2 év börtön fokozatú szabadságvesztésre ítélte, melynek végrehajtását 4 év próbaidőre felfüggesztette, és elrendelte a vádlott párfogó felügyeletét. 

A büntetés kiszabása során enyhítő körülményként vette figyelembe a bíróság, hogy a vádlott bocsánatot kért a sértettől, aki ezt elfogadta, és rendezték viszonyukat. Súlyosító körülmény volt büntetett előélete, önhibából eredő ittas, illetve új pszichoaktív anyagtól befolyásolt állapota és a többszörös halmazat. 

A vádlott és védője az ítéletet tudomásul vette, azonban az ügyészség súlyosításért fellebbezett, így az ítélet nem jogerős.

Miskolc, 2025. június 26.



Miskolci Törvényszék Sajtóosztály