Miskolci Törvényszék - Halálos baleset a 37. sz. főúton – felfüggesztett szabadságvesztésre ítélték a vádlottat
A Szerencsi Járásbíróság ítéletében közúti baleset okozásának vétsége miatt a vádlottat másfél év fogházbüntetésre ítélte, és három évre eltiltotta a közúti járművezetéstől. A bíróság a szabadságvesztés végrehajtását 2 év próbaidőre felfüggesztette.
A bíróság megállapította, hogy a vádlott 2017 májusában a 37. sz. főúton Szerencs irányából Miskolc felé közlekedett gépkocsijával, ám az előtte haladó autótól nem tartotta be a szükséges követési távolságot. Az előtte haladó autó sofőrje észlelve az úttestre korábban egy másik autóról lehullott és szétszóródott fadarabokat, lassítani kezdett, amelyet a vádlott ugyan észlelt, de a nem megfelelő követési távolság miatt vészfékezés ellenére sem tudta elkerülni az ütközést. Az ütközés következtében az autót „átlökte” a szembejövő forgalmi sávba, ahol az összeütközött egy tehergépkocsival, amelynek vezetője az elszenvedett súlyos sérülései miatt a helyszínen életét vesztette. A vádlott nyolc napon túl gyógyuló sérülést szenvedett.
A bíróság a vádlott esetében enyhítő körülményként értékelte, hogy korábban még nem volt büntetve, míg súlyosító körülmény volt, hogy az utóbbi időben a Szerencsi Járásbíróság illetékességi területén gyakran fordulnak elő közlekedési bűncselekmények.
Az ítélet nem jogerős, az ügyész tudomásul vette a bíróság határozatát, azonban a vádlott és védője fellebbezést jelentettek be.
Miskolc, 2018. november 12.
Miskolci Törvényszék Sajtóosztály