Miskolci Törvényszék - Kilenc év után DNS vizsgálat buktathatta le az emberölés gyanúsítottját

Szervezeti egység
Miskolci Törvényszék

A Miskolci Járásbíróság a mai napon letartóztatta azt a férfit, aki a gyanúsítás szerint 2011 januárjában egy borsodi településen saját lakásában bántalmazott egy idős nőt, majd pénzt vitt el a házból.

A rendelkezésre álló adatok szerint a gyanúsított éjjel a sértett házának utcafronti ablakán keresztül jutott be az ingatlanba, ahol kutatni kezdett, majd a 81 éves, egyedül élő sértettre támadt. Legalább négyszer ököllel az arcán, majd egy éles tárggyal a homlokán megütötte, végül a nyakát megragadta, hátrafeszítette, aminek következtében a sértett nyakcsigolyája eltört. A gyanúsított 400.000 Ft készpénzt és néhány palack bort vitt magával a sértett ingatlanából. A sértett a bántalmazás során olyan súlyos sérüléseket szenvedett, hogy a helyszínen életét vesztette.

A cselekmény miatt korábban egy másik férfival szemben történt vádemelés, azonban a bíróság őt a vádak alól felmentette, mert nem találta bizonyítottnak, hogy elkövette a bűncselekményt. Az ügyben újabb nyomozás kezdődött, melyben már genetikai szakértői vélemény készítése is lehetővé vált. A nyomozás eredményeként a gyanúsítottal szemben büntetőeljárás indult nyereségvágyból, különös kegyetlenséggel elkövetett emberölés miatt. 

A cselekmény akár 20 évig, vagy életfogytig tartó szabadságvesztéssel is büntethető, ezért megalapozottan feltehető, hogy a gyanúsított szabadlábon hagyása esetén a büntetéstől való félelmében megszökne, elrejtőzne. Tartani kell attól is, hogy a tanúk befolyásolásával a büntetőeljárás eredményét veszélyeztetné. A bíróság a felsorolt indokok miatt enyhébb kényszerintézkedés alkalmazására nem látott lehetőséget, ezért egy hónapra elrendelte a gyanúsított letartóztatását. 

A végzéssel szemben a vádlott fellebbezett.

Miskolc, 2020. november 5.

Miskolci Törvényszék Sajtóosztály