Miskolci Törvényszék - Több, mint százezer forintot vett el a kerekesszékes férfitól – letartóztatását rendelte el a bíróság

Szervezeti egység
Miskolci Törvényszék

A Miskolci Járásbíróság nyomozási bírája március 15-én egy hónapra rendelte el a letartóztatását annak a férfinak, aki a gyanú szerint március 12-én, egy borsodi kistelepülés postahivatala előtt rabolt ki egy kerekesszékes férfit. 

A rendelkezésre álló adatok alapján a gyanúsított a reggeli órákban a postahivatal épületében figyelt fel a sértettre, aki egy nagyobb összegű készpénzt vett fel, majd eltette a pénztárcájába. A sértett ezt követően távozott a postáról, de a gyanúsított követni kezdte.
Rövid idő elteltével a férfi a sértett elé lépett és megpróbálta kitépni a kezében lévő szatyrot, amibe a pénztárcáját tette. A sértett azonban erősen magához szorította azt, így a gyanúsított a szatyorral együtt a sértettet is a földre húzta, aki csak ezt követően engedte át a táskát. 
A férfi a pénztárcában található több, mint százezer forint készpénzt menekülés közben magához vette, míg többi tartalmát eldobta. A gyanúsítottat a rendőrök az otthonában fogták el. 

A gyanúsítottal szemben rablás elkövetése miatt indult eljárás, mely cselekmény 5 évtől 10 évig terjedő szabadságvesztéssel büntethető. A kiszabható büntetés mértékére figyelemmel a bíróság álláspontja szerint a gyanúsított vonatkozásában fokozottan fennáll a szökés, elrejtőzés veszélye. A férfi személyi körülményeire tekintettel az sem zárható ki, hogy újabb szabadságvesztéssel büntetendő bűncselekményt követne el. Mindezeket figyelembe véve a járásbíróság április 15-ig elrendelte a gyanúsított letartóztatását. 

A bíróság végzését a gyanúsított tudomásul vette, védője azonban nem volt jelen a bíróság ülésén. 

Miskolc, 2020. március 16.        

Miskolci Törvényszék Sajtóosztály