Nyíregyházi Törvényszék - Féltékenységből valótlant állított – letartóztatták

Szervezeti egység
Nyíregyházi Törvényszék

A Nyíregyházi Járásbíróság nyomozási bírója a közveszéllyel fenyegetés bűntette miatt indult eljárásban 2020. március 21-ig elrendelte M.SZ. gyanúsított letartóztatását.

A nyomozás jelenleg rendelkezésre álló adatai alapján a gyanúsított 2019. február 19-én felhívta a központi segélyhívót és közölte, hogy egy férfi fel akarja robbantani a Mátészalka, Petőfi tér 10. szám alatti hajléktalanszállót.  A bejelentést követően a helyszínre érkező rendőri egységek megállapították, hogy a bejelentés valótlan, ugyanis annak időpontjában a telefonkészüléket, amelyről a hívás érkezett, a gyanúsított használta, ittas állapotban. A hajléktalan nő a tettét azzal magyarázta, hogy féltékenységből cselekedett, haragszik a férfira, akit a bejelentésében megnevezett.   

Bár az alapos gyanú tárgyát képező cselekmény csekély tárgyi súlyú, azonban figyelemmel a gyanúsított büntetett előéletére, feltehető, hogy szabadlábon hagyása esetén újabb szabadságvesztéssel büntetendő bűncselekményt követne el. 

A végzés végleges.

Nyíregyháza, 2020. február 21.

Nyíregyházi Törvényszék Sajtóosztály