Nyíregyházi Törvényszék – Macsétával támadt ismerősére
Emberölés bűntettének kísérlete miatt indult eljárásban négy év hat hónap börtönbüntetésre és öt év közügyektől eltiltás mellékbüntetésre ítélte 2025. június 24-én a Nyíregyházi Törvényszék a macsétás támadót.
Az ítélet tényállása szerint 2024. január 14-én az esti órákban a rendszeres alkohol és drogfogyasztó vádlott és a sértett egy közös ismerősüknél vendégeskedett, ahol együtt italoztak. Az este folyamán összevitatkoztak, majd a vádlott távozott a helyszínről. Kis idő elteltével H.E. vádlott felhívta a házigazdát és érdeklődött tőle a sértett hollétéről. Ekkor a telefonban a sértett és a vádlott között ismét szóváltás alakult ki, mely során a vádlott azzal fenyegette meg a sértettet, hogy levágja a fejét, megöli őt.
Ezt követően a férfi visszament a tiszaszentmártoni házba, és az időközben magához vett negyvenöt centiméter pengehosszúságú, jól élezett macsétával egy alkalommal, közepes erővel a sértett felé csapott, melynek következtében a sértett nyolc napon túl gyógyuló vágott sérüléseket szenvedett a fején. A bántalmazást észlelte a házigazda is, aki lefogta a támadót, ezzel megakadályozta a további bántalmazás lehetőségét.
A bíróság a büntetés kiszabásánál nyomatékos enyhítő körülményként értékelte, hogy a vádlott a tettének elkövetése után maga értesítette a rendőrséget.
Az ítélet nem jogerős, az ügyész súlyosításért, míg a vádlott és védője eltérő minősítés megállapításáért és enyhítésért fellebbezett.
Nyíregyháza, 2025. június 24.
Nyíregyházi Törvényszék Sajtóosztály