Nyírgyházi Törvényszék - Útpadkán játszó gyermeket ütött el a járművezetéstől eltiltott férfi
A Nyíregyházi Járásbíróság nyomozási bírója 2022. november 17-én a veszélyhelyzetet előidéző által elkövetett segítségnyújtás elmulasztásának bűntette, közúti baleset gondatlan okozásának vétsége és eltiltás hatálya alatt elkövetett járművezetés bűntette miatt indult eljárásban egy hónap időtartamra elrendelte B.L.M. gyanúsított letartóztatását.
A megalapozott gyanú szerint a gyanúsított 2022. október 25-én az esti órákban személygépkocsijával úgy vett részt a közúti forgalomban, hogy őt korábban a bíróság több alkalommal eltiltotta a járművezetéstől, valamint az eltiltás kiszabását megelőzően sem rendelkezett érvényes vezetői engedéllyel.
Ezt követően 2022. november 1-jén az esti órákban a férfi ismét autóba ült és Baktalórántháza lakott területén közlekedett. Ennek során egy lakóház elé érve elütött egy kisfiút, aki a menetiránya szerinti bal oldalon az útpadkán ülve homokozott. A férfi a baleset után segítségnyújtás nélkül elhajtott a helyszínről.
A kisfiú 8 napon túl gyógyuló sérülést szenvedett.
A gyanúsított többször volt már büntetve közlekedési bűncselekmény elkövetése miatt, vele szemben a bíróság több alkalommal szabott már ki közúti járművezetéstől eltiltás büntetést is. Ezek a büntetések azonban nem tartották vissza őt attól, hogy gépjárművet vezessen, annak ellenére, hogy az eltiltások előtt sem rendelkezett érvényes gépjárművezetői engedéllyel. Előéletéből fokozott társadalomra veszélyességére lehet következtetni. Mindezek alapján a bíróság döntése szerint megalapozottan feltehető, hogy szabadlábra helyezése esetén újabb hasonló bűncselekményt követne el, vagy veszélyeztetné a bizonyítást, ezért elrendelte letartóztatását.
A végzés nem végleges, az ügyészség tudomásul vette, a gyanúsított és védője fellebbezést jelentettek be ellene.
Nyíregyháza, 2022. november 17.
Nyíregyházi Törvényszék Sajtóosztály