Pécsi Törvényszék – előzetes letartóztatásról
A Pécsi Járásbíróság 2014. június 13-án elrendelte egy 37 éves pécsi férfi előzetes letartóztatását kábítószer birtoklásának bűntette, lőfegyver engedély nélküli tartásával elkövetett lőfegyverrel visszaélés bűntette, személyi szabadság megsértésének bűntette és más bűncselekmény elkövetésének megalapozott gyanúja miatt 1 hónapra.
A gyanúsított, élettársával közösen bérelt lakásában, engedély nélkül tartott éles lőfegyvert a hozzá tartozó tárral és lőszerekkel. Élettársát 2014. februárjától június 10-ig szabadságában korlátozta úgy, hogy a lakásba bezárta, lakáskulcsát és iratait elvette, hogy engedélye nélkül a lakást elhagyni ne tudja. A nyomozás során a lakásban a rendőrség közel háromszáz darab ismeretlen tablettát talált, mely metamfetamint tartalmaz.
A bíróság megállapítása szerint a gyanúsítottal szemben három – ebből kettő kiemelt tárgyi súlyú - bűncselekmény miatt folyik az eljárás, alaposan feltehető, hogy szabadlábon hagyásával a büntetőeljárás sikerét szökéssel, elrejtőzéssel, a tanúk befolyásolásával, megfélemlítésével igyekezne megnehezíteni, illetve újabb bűncselekményeket követne el.
Pécs, 2014. június 16.
A Pécsi Törvényszék Sajtóosztálya