Szegedi Törvényszék - előzetes letartóztatás, kapcsolati erőszak
Beküldés dátuma
2015.04.01. - 15:21
Szervezeti egység
Szegedi Törvényszék
A Szegedi Járásbíróság nem jogerősen elrendelte annak a férfinak az előzetes letartóztatását, akit kapcsolati erőszak, magánlaksértés és kiskorú veszélyeztetésének bűntette miatt vasárnap vett őrizetbe a rendőrség. A bíróság döntése alapján a gyanúsított előzetes letartóztatása 2015. május 1-jéig tart.
A Szegedi Járási Ügyészség azért indítványozta R. I. gyanúsított előzetes letartóztatásának elrendelését, mivel az ügyészi álláspont szerint megalapozottan gyanúsítható azzal, hogy 2014 augusztusában, decemberében, illetve 2015. március 28-án is bántalmazta élettársát. Előfordult olyan eset, hogy a férfi fojtogatta, ököllel ütötte az asszonyt, illetve egy alkalommal a telefonját is elvette, és a házból sem engedte ki. Az utolsó esetben azt sem engedte meg, hogy az asszony a 13 napos újszülött gyermekét magával vigye, majd miután visszatért a házhoz, a gyanúsított újfent nem engedte be oda, és a gyermeket sem adta át részére. A nő hajnalban ismét megjelent a háznál, ahova csak reggel 9 óra körüli időben rendőri segítséggel tudott bejutni.
R. I. gyanúsított a fentieken kívül élettársának a korábbi kapcsolatából született két gyermekét, akikkel közös háztartásban élt, rendszeresen szidalmazta, őket megalázó, sértő kifejezésekkel illette, továbbá az asszonyt gyermekei előtt rendszeresen bántalmazta. Ezen cselekményeivel a gyanúsított a gyermekek neveléséből eredő kötelezettségeit súlyosan megszegte, mellyel a kiskorúak értelmi és erkölcsi fejlődését veszélyeztette.
Az elsőfokú bíróság álláspontja szerint R. I. gyanúsított vonatkozásában, akit a Szegedi Járásbíróság – korábban - nem jogerős ítéletével többek között személyi szabadság megsértésének bűntette, könnyű testi sértés vétsége és zaklatás vétsége miatt 2 év végrehajtásában 5 év próbaidőre felfüggesztett börtönbüntetésre ítélte, megalapozottan feltehető, hogy szabadlábra helyezése esetén újabb szabadságvesztéssel büntetendő szándékos bűncselekményt követne el, valamint fennáll a veszélye annak is, hogy a tanúk befolyásolásával a bizonyítást megnehezítené, ezért előzetes letartóztatása indokolt.
A bíróság döntését az ügyész tudomásul vette, míg a gyanúsított és védője fellebbezést jelentettek be, így a végzés nem jogerős.
Szeged, 2015. április 1.
A Szegedi Törvényszék Sajtóosztálya