Szegedi Törvényszék - Előzetes letartóztatás, rablás bűntettének megalapozott gyanúja
Beküldés dátuma
2017.08.10. - 11:12
Szervezeti egység
Szegedi Törvényszék
A Szegedi Járásbíróság nem jogerősen elrendelte annak a gyanúsítottnak az előzetes letartóztatását, akit rablás bűntettének megalapozott gyanúja miatt hétfőn vett őrizetbe a rendőrség. A bíróság döntése alapján a gyanúsított előzetes letartóztatása 2017. szeptember hó 9. napjáig tart.
A Hódmezővásárhelyi Járási Ügyészség azért indítványozta G. R. gyanúsított előzetes letartóztatásának elrendelését, mivel az ügyészi álláspont szerint megalapozottan gyanúsítható azzal, hogy 2017. augusztus 7. napján a Hódmezővásárhelyen található egyik benzinkút melletti kerékpárúton megállított két 14. életévét be nem töltött sértettet, akiktől pénzt kért cigarettára. Az egyik kiskorú 20 forintot ajánlott fel, de a gyanúsított erre nem tartott igényt, majd ezt követően megfenyegette a sértetteket, hogy átkutatja a táskájukat és ruházatukat, és ha pénzt talál náluk, megveri őket. Ennek hatására az egyik sértett 200-Ft-ot akart átnyújtani a férfinak, aki azonban észlelte, hogy több pénz is van a pénztárcában, ezért erőszakkal elvette azt a benne levő 2.000-Ft-tal együtt.
Az elsőfokú bíróság álláspontja szerint a többszörösen büntetett előéletű, anyagi gondokkal küzdő gyanúsított a kiemelkedő tárgyi súlyú (2 évtől 8 évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő) bűncselekményt az ellene folyamatban lévő más büntetőeljárás alatt látszik megvalósítani, ezért megalapozottan lehet következtetni arra, hogy a hatóságok elől megszökne vagy elrejtőzne, illetve újabb szabadságvesztéssel büntetendő szándékos bűncselekményt követne el, ezért előzetes letartóztatása mindenképpen indokolt.
A bíróság végzését az ügyész tudomásul vette, míg a gyanúsított és védője fellebbezést jelentett be, így a végzés nem emelkedett jogerőre.
Szeged, 2017. augusztus 10.
Szegedi Törvényszék Sajtóosztály