Szekszárdi Törvényszék - különösen nagy értékre, folytatólagosan, üzletszerűen elkövetett sikkasztás bűntette

Szervezeti egység
Szekszárdi Törvényszék
A Szekszárdi Járásbíróság előtt a mai napon megkezdődött annak a büntető ügynek a tárgyalása, melyben az ügyészség az előzetes letartóztatásban lévő vádlottat különösen nagy értékre, folytatólagosan, üzletszerűen elkövetett sikkasztás bűntettével és folytatólagosan elkövetett hamis magánokirat felhasználásának vétségével vádolja. 
 
A tárgyalás első napján megtörtént a vád ismertetése, melynek lényege szerint a vádlott több mint 10 éven át dolgozott a sértett építőipari gazdasági társaságnál titkárnő-adminisztrátor munkakörben. Ennek során feladatát képezte a szigorú számadású nyomtatványok nyilvántartása, biztosítása, a munkáltató irodájába érkező levelek iktatása, számlák elkészítése, utalások kezelése, továbbá egyedül a vádlott intézte a cég könyvelésének elkészítéséhez szükséges iratanyag, így számlák, szállítólevelek, pénztárnapló, banki kivonatok, teljesítési igazolások könyvelőhöz történő eljuttatását, valamint a pénztárnapló vezetését, a sértett céggel kapcsolatos szállítói- és munkavállalói készpénzfizetéseket, banki átutalásokat, bejövő és kimenő számlák elkészítését. A vádlott teljes elektronikus ügyintézési jogosultsággal rendelkezett a cég bankszámlája felett, így elektronikus úton mindenfajta pénzügyi tranzakció elvégzésére jogosult volt. 
 
A vád szerint a vádlott 2010. és 2013. év eleje közötti időszakban a sértett gazdasági társaság számlájáról három különböző módszerrel, bankszámlakivonatok, szállítólevelek és szállítói számlák meghamisítása útján, rendszeres haszonszerzésre törekedve, több alkalommal, összesen 294.864.694,- forintot tulajdonított el jogtalanul saját számlájára történő átutalásokkal illetve a cég házipénztárából történő pénzfelvételekkel.
 
Az első tárgyaláson az ügyész a vádat több ponton is módosította valamint pontosította, azonban a bíróság álláspontja szerint még a módosított tényállás alapján sem áll rendelkezésre a tárgyaláson minden bizonyítási eszköz, ezért az eljárást felfüggesztette és az ügyészt 60 napos határidő tűzésével a bizonyítási eszközök kiegészítésére hívta fel.
 
A bíróság a vádlott előzetes letartóztatását megszüntette és az első fokú bíróság ügydöntő határozatának kihirdetéséig házi őrizet alá helyezte, amely végzés az ügyészség fellebbezése miatt nem jogerős. 
 
 
Szekszárd, 2014. szeptember 11. 
 
A Szekszárdi Törvényszék Sajtóosztálya