Tatabányai Törvényszék – Felfüggesztett börtönbüntetésre és pénzbüntetésre ítélte a bíróság a zsaroló apát és fiait

Szervezeti egység
Tatabányai Törvényszék

Az Esztergomi Járásbíróság a 2020. július 13-án megtartott tárgyaláson az apát folytatólagosan elkövetett zsarolás bűntettének kísérlete és folytatólagosan, csoportosan elkövetett önbíráskodás bűntettének kísérlete miatt 2 év – 5 évre felfüggesztett – börtönbüntetésre, valamint 600.000 Ft pénzbüntetésre ítélte, a másodrendű vádlottat bűnsegédként, folytatólagosan elkövetett önbíráskodás bűntettének kísérlete miatt 1 év 6 hónap – 3 évre felfüggesztett – börtönbüntetésre és 600.000 Ft pénzbüntetésre ítélte, a harmadrendű vádlottat pedig ugyanezen bűntett miatt 1 év 10 hónap – 3 évre felfüggesztett – börtönbüntetésre és 600.000 Ft pénzbüntetésre ítélte.

Az elsőrendű vádlott fia szeretett volna feleségül venni egy lányt, de az eljegyzést felbontották, majd a fiú mással létesített élettársi kapcsolatot, de néhány hónap után ez megszakadt. Az elsőrendű vádlott jogtalan haszonszerzés céljából 2017 áprilisától többször 800.000 Ft „fájdalompénzt” követelt a fia volt élettársának aktuális párjától, mivel szerinte a felbomlott kapcsolat ennyi pénzbe került neki. A férfi azzal fenyegette a sértettet és családtagjait, hogy ha nem fizetik ki a pénzt, felgyújtja a házukat, illetve egy alkalommal a férfi a sértett vállát és fülét ököllel megütötte, a combját és a csípőjét megrúgta, miközben a pénzt követelte.

2017. július 6-án az elsőrendű vádlott fia újabb élettársi kapcsolatot létesített, melyet egy étteremben ünnepeltek meg. Az ünnepség pontosan meg nem állapítható költségeinek nagyobb részét az elsőrendű vádlott fizette ki. Az élettársi kapcsolat 2018. januárjában megszakadt, ezt követően az elsőrendű vádlott legalább három alkalommal -mivel a sértettet és családját hibáztatta a kapcsolat felbomlása miatt-, azt követelte a lány apjától, hogy fizessen neki 1.000.000 Ft-ot az ünnepség költségeinek megtérítésére, ellenkező esetben megöli a sértettet és megveri a családját. A másodrendű és a harmadrendű vádlott -az elsőrendű vádlott fiai- apjuk megbízásából legalább két alkalommal megjelentek a sértett lakásán és átadták neki az elsőrendű vádlott pénzkövetelést és fenyegetést tartalmazó üzenetét.
Az ítélet nem jogerős, mert annak kihirdetésén a vádlottak nem voltak jelen, az ügyész pedig az elsőrendű vádlott esetében súlyosításért fellebbezett.

Tatabánya, 2020. július 14.

Tatabányai Törvényszék Sajtóosztály