Az Országos Bírói Tanács 2014. december 9-i ülésén dr. Gyarmathy Judit az Országos Bírósági Hivatal Elnökhelyettese tájékoztatta a tanácsot költségvetési többletigény előterjesztéséről
Dr. Gyarmathy Judit az Országos Bírósági Hivatal Elnökhelyettese tájékoztatta az Országos Bírói Tanácsot arról, hogy dr. Handó Tünde az Országos Bírósági Hivatal Elnöke költségvetési többletigényt terjesztett elő. Az előterjesztésben a Bírósági Fejezetnek 2015. január 1. napjától a többletfeladatokkal összefüggésben felmerülő többletigényét részletezte.
Az előterjesztés 2015. január 1. napjától a Fővárosi Ítélőtábla és a Győri Ítélőtábla létszámbővítését, az informatikai beruházási igényt, a bírói beosztási és címpótlék növelést, a bírósági fogalmazó és bírósági titkár pótlékának emelését részletezi, 2015. július 1. napjától pedig az igazságügyi alkalmazottak bírósági pótlékának a bevezetését és ennek költségigényét tartalmazza.
A Magyar Bírói Egyesület az Országos Bírósági Hivatallal együttműködve végzi a bírói életpályamodell kidolgozását. Az új életpályamodell koncepciója 2015. év első negyedévében fog elkészülni és az ehhez szükséges jogszabály-módosítási javaslatok előterjesztése is.
Az Országos Bírói Tanács a 2014. december 9-i ülésén egyhangúlag elfogadta a végrehajtói fegyelmi bíróságok ügyrendjének módosítását és a szolgálati bíróságok ügyrendjének a módosítását.
Az OBT ülésén felülvizsgálta a 77/2013. (X.8.) OBT határozatát az általa alapított "a 10 éves kiváló bírói szolgálatért oklevél" elismeréséről. A korábbi szabályozás szerint a határozott időre kinevezett bírák vizsgálata 3 év után történt meg, míg az ezt követő bíróvizsgálat 6 év (összesen 9 év) után. Így a bíró az elismeréshez szükséges kiválóan alkalmas minősítést 9 év bírói szolgálat után kaphatta meg, így szerezhetett jogosultságot a 10 éves kiváló bírói szolgálatért oklevél odaítélésére. A jelenlegi szabályozás szerint a határozatlan időre kinevezett bírák bíróvizsgálata 8 évenként történik meg, így a bírák 11 év után válhatnak csak jogosulttá ezen elismerés megszerzésére. Erre tekintettel az Országos Bírói Tanács az elismerés feltételeit és megnevezését módosította "a 15 éves kiváló bírói szolgálatért oklevél" elismerésre.