77/2013. (X. 8.) OBT határozat oklevél alapításáról

Év
2013
Dokumentum
Dokumentum szöveges átírata

77/2013. (X. 8.) OBT határozat
oklevél alapításáról
1. Az Országos Bírói Tanács (a továbbiakban: OBT) a Magyarország címerének és zászlajának használatáról, valamint állami kitüntetéseiről szóló 2011. évi CCII. törvény 22. § (1) bekezdés a) pontjában írt felhatalmazás alapján „A 10 éves Kiváló Bírói Szolgálatért Oklevél” elismerést (a továbbiakban: oklevél) alapítja.
2. Az OBT az oklevéllel fejezi ki elismerését a bírák jogállásáról és javadalmazásáról szóló 2011. évi CLXII. törvény 68. §-a vagy 69. §-a alapján lefolytatott - a 3. pont szerinti jogosultsági időpontot megelőző utolsó - vizsgálaton „kiváló” vagy „kiváló, magasabb bírói beosztásra alkalmas” értékelést elért bírák részére.
3. Az OBT az oklevelet az adományozást megelőző év január 1. és december 31. napja között betöltött 10 éves folyamatos, tényleges bírói szolgálati viszony alapján adományozza.
4. Nem részesíthető elismerésben, aki
- ellen fegyelmi vagy büntetőeljárás van folyamatban,
- fegyelmi büntetés alatt áll.
5. Az oklevelet a Kúria, az ítélőtábla, illetve a törvényszék elnöki beszámolójának elfogadása céljából összehívott összbírói értekezleten az OBT által delegált OBT tag, ennek hiányában a Kúria, az ítélőtábla, illetve a törvényszék elnöke adja át.
6. Az oklevéllel nem jár pénzjutalom.
7. Az oklevél adományozására
a) az OBH-ba beosztott bírák esetében az OBH elnöke,
b) a Kúriára beosztott bírák esetében a Kúria elnöke,
c) az ítélőtáblára beosztott bírák esetében az ítélőtábla elnöke,
d) a törvényszék bírái, továbbá a járásbíróságok, valamint a közigazgatási és munkaügyi bíróságok bírái esetében az illetékes törvényszék elnöke tesz előterjesztést.
8. Az elismerésre előterjesztettek névsorát a jogosultságot alátámasztó adatokkal minden év január 31. napjáig, de legkésőbb az 5. pont szerinti összbírói értekezlet időpontját megelőzően 30 nappal az Országos Bírósági Hivatalhoz kell megküldeni.
9. Vissza kell vonni az elismerést attól, akiről utólag kiderül, hogy az adományozás időpontjában nem felelt meg a jelen határozat 2., 3. és 4. pontjában előírt feltételeknek.
Az elismerés visszavonását a javaslattételre jogosultak, az OBH elnöke vagy az OBT tagjai kezdeményezhetik. Az elismerés visszavonásáról az OBT dönt.